Borzois "A" dona Zuzia

* 24.4.2016, 3 kluci a 5 děvčátek

Tento vrh je poskládán na míru každému psovi, feně a linii v rodokmenu, vedený hlavně na starší ruské a italské předky, mimo jiné i liniově na MultiCh. Avanturina a jeho italského otce ICh. MultiCh. Aldebarana de Nobile Veltrus, okořeněné zejména legendárními americkými liniemi Stillwater. Za zmínku určitě stojí i Avanturinův bratr Ch. Almaz. Avanturin byl velký Vítěz a několikanásobný Šampion zejména západního světa, kdežto jeho bratr Almaz dobyl východní stranu nejen jako velký Vítěz a Šampion, ale i jako velmi úspěšně pracovně vedený složil bezpočet loveckých zkoušek na různá zvířata a úrovně obtížnosti. Mezi dalšími výbornými předky tohoto vrhu najdeme např. světoznámé Borzoi Romanovs (vrh T, S), Igray, staré linie Shelk (nyní Vega Shelk), Dell' Antica Carsulae (vrh A, B, D), Seabury´s, Manitias, Falconcrag atd. Barzoje nejen velice úspěšné na výstavách, ale také s mnoha loveckými zkouškami v různých úrovních obtížnosti.

Oba rodiče vrhu Tim a Sophy mají velmi milé, přátelské, vyrovnané a nekofliktní povahy, oba jsou úspěšní na výstavách a oblíbení Canisterapeuti. Oba jsou plnochrupí se správným nůžkovým skusem, naprosto zdraví, s mnoha přednostmi do chovu. Štěňátka jsou vhodná na všechny možné aktivity, hlavně velice hodná a mazlivá, také krásná na výstavy, talentovaná na sport, výborného genofondu na další chov, natěšená výletovat a nebo si jen tak doma užívat se svými majiteli radosti běžného života. :-)

Štěňátka pěkně prospívají a rostou. Už ted se ukazuje, jak moc se povedla. Některá jsou spíš klidná a pohodová, další naopak aktivnější a sportovní, jiná se už ted rádi ukazují a mají rádi pozornost. Naprosto všechna mají báječné, mazlivé, přátelské a veselé povahy. Milují přítomnost člověka, moc ráda se mazlí, pusinkují a komunikují. Jsou moc šikovná. Mají výborný černý lakový pigment, tmavě hnědá nebo i černá očíčka, plně dotažené čumáky a mají také plně vybarvené černé pysky pusinek. Už ted mají všichni krásné nůžkové skusy, plný mléčný chrup, krásné hlavy, dlouhé ocásky a nikdo nemá zálomek. Všichni jsou krásně úhlení. Také dobře slyší a reagují. Kluci už mají v měsíci věku sestouplá obě varlátka. Všichni byli už v 5-ti měsících přezubení, jsou plnochrupí, mají správné nůžkové skusy. Celý vrh je výškově vysoký, sytých ostře řezaných, ohraničených barev, žádné tečkování. Děkuji mnohokrát všem majitelům za tak krásné milující domovy a skvělou péči.

Albert Monty dona Zuzia  "Montíček"

Rodinný pes


Atrey dona Zuzia " Atrýsek"

Rodinný pes


Artur dona Zuzia  "Artur"

Artur zůstal doma, více ZDE.     

Best Junior, Best Male in Breed, Best of Opposite Sex, Best in Group 2.místo, 

 Krajský Vítěz Příbram 2018, Krajský Vítěz Martiněves 2018, 2x Vítěz třídy, 

2x CWC PL, Res.CAC CZ (full CAC), 2x CAJC CZ, Výborný 1, 2, 3 

 Čekatel JCh. CZ, Čekatel Ch. PL , Čekatel Ch. CZ, Čekatel Ch. KCHCH 

Chovný pes

Dostihová & Coursingová Licence

Křešínský pohár 2019 - VIII.ročník- rovinný dostih do vrchu na Křešíně 2.6.2019 (CZ) - 2.místo


Apolenka dona Zuzia  "Mashi"

Mashi žije v Chovatelské stanici BarryBady, více ZDE.

"Pro výcviky psů zákazníků používám svoje vlastní psy, kteří jdou příkladem a také mi svojí reakcí na cvičeného psa prozradí, kde má cvičený pes největší problém. Během jednoho roku se nepříznivými okolnostmi dvakrát uvolnilo místo hlavního výcvikového psa. A tak se hlavním výcvikovým psem postupně stává nejmladší Mashi, která má fantastickou povahu a hodí se úplně na vše" Dáša F., CZ

       Velmi Nadějná 1, Nejlepší fena štěně, Velmi Nadějná 3, Výborná 1, CWC, Výborná 3
Čekatelka Ch. PL
    Dostihová & Coursingová Licence 
Vícemistr České republiky 2018, 
Res.CACT, Res.CACIL 
(coursing, 8 psů na startu)


Arabela dona Zuzia " Kačenka"

Rodinný pes


Ariana Anoush dona Zuzia  "Anuška"

Rodinný pes       

  Dostihová & Coursingová Licence  


Ashley dona Zuzia "Lulu"

" The litter is turning out to be absolutely gorgeous! A few breeders of Borzoi around here (retired) absolutely adore Lulu - says she is big and beautiful all the time! "  Ashley M., Canada

Všestranně vedený  pes - coursing, výstavy, agility, obedience, apod.


Lure Coursing Certificate   

                         ECSA Lure Coursing Trials 29.+30.9.2018 Maritimes, Canada
                           Both days qualifying score - points toward her Field Championship


Alizabeth dona Zuzia  "Betty"

Betty žije v Chovatelské stanici Cherrytas, více ZDE.

Krajský Vítěz Martiněves 2017, 3x Výborná 1, 2x CWC, Vítěz Třídy, Výborná 2, 

Velmi Nadějná 1, Nejlepší dorost

Čekatelka Ch.PL


Štěňátka ve věku 12 dní * Puppies at 12 days

Novorozeňátka chvilku po porodu :-)